Organizacija nastave - prva obavijest
Autor: Dario Dragun, 28. 8. 2020.

Poštovani učenici i roditelji učenika naše škole,

posljednjih nekoliko dana djelatnici osnovne škole „Antun Gustav Matoš“ Vinkovci intenzivno rade na organizaciji i pripremi nove nastavne godine. Organizacija rada u školi će biti izvršena prema Uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo te Ministarstva znanosti i obrazovanja koje možete pronaći kao priložen dokument ovoj obavijesti.

Nastava započinje u ponedjeljak 7.9.2020. i to neparna smjena ujutro a parna poslijepodne. Satnica i početak nastave za pojedinu smjenu i razrede će biti poznata tek kada bude uređen raspored sati razrednih odjela te vas molimo za strpljenje do sredine sljedećega tjedna kada ćemo i to objaviti. U ovisnosti o rasporedu sati ovisi i raspored prijevoza za učenike s Borinaca te učenika Posebnih odjela.

Zgrada Škole je obnovljena, postavljen je novi krov, izolacija i nova fasada, nova vanjska stolarija, uređena je i unutrašnjost škole, neke učionice, toaleti za učenike viših razreda, dvorana, unutrašnjojst škle je obojana, postavljen je novi sustav grijanja te nove žaluzine na svim učionicama u školi. Izrađen je projekt adaptacije kuhinje te novih učionica za Posebne odjele. Puno je radova privedeno kraju, puno toga nas još očekuje u sljedećoj godini. Ali sigurno možemo reći da su uvjeti za održavanje nastave u zgradi naše škole sada bolji. Nažalost nastavu neće biti moguće održavati kao kabinetsku zbog propisanih mjera, ali svakako ćemo se potruditi da to ne umanji kvalitetu same nastave i ostvarenje ishoda u nastavi.

Učionice i ostale školske prostore ćemo između smjena provjetravati i dezinficirati radne površine, kvake te podove gdje je to moguće. Dezinfekciju toaleta ćemo vršiti nekoliko puta dnevno kao i provjetravanje svih prostora gdje učenici borave ili se održava nastava. Dio nastave, poput TZK, održavati će se u dvorištu škole uz pridržavanje svih propisanih mjera. Učenike ćemo poticati na često pranje ruku, na ulazu po potrebi vršiti dezinfekciju ruku te po potrebi mjeriti tjelesnu temperaturu beskontaktnim toplomjerom. Roditelje molimo da učenicima prije dolaska u školu izmjere temperaturu te da učenike ne šalju u školu ukoliko pokazuju simptome COVID19. Učenici u Školu ulaze samostalno, bez pratnje roditelja. Roditelji u školu ne ulaze, kao niti druge osobe osim servisera i drugih osoba s posebnim ovlastima. Komunikacija s razrednicima i predmetnim učiteljima će se vršiti telefonski ili virtualno putem aplikacija Teams, Viber… Ulazak roditelja s učenicima prvih razreda će biti omogućen u prvim danima nastave radi adaptacije učenika.

Sredinom sljedećega tjedna u školi će biti održana razredna vijeća svih razrednih odjela na kojima ćemo utvrditi detalje u provedbi nastave. Nakon sjednica obavijest će biti postavljena na web škole te će učenici prema tim uputama krenuti na nastavu u ponedjeljak, 7.9.

Svi zajedno moramo biti svjesni ove izvanredne situacije te potrebe da se pridržavamo svih propisanih mjera i Uputa od strane MZO i HZJZ.

Djelatnici škole će dati sve od sebe u organizaciji rada te da nastava počne i traje u najboljim mogućim uvjetima. Uvjeren sam kako će se u tome svojim odgovornim ponašanjem i pristupom radu pridružiti i učenici.

Dario Dragun, prof.